Reżyser JoJo wraz z CloverWorks i Aniplus-Asia wydadzą – Tokyo Twenty Fourth Ward!

Robertoo

Aniplus-Asia ogłosiła w środę, że wyemituje simulcast nowego oryginalnego serialu telewizyjnego CloverWorks, Tokyo Twenty Fourth Ward (Tokyo 24-ku). Simulcast będzie emitowany w styczniu.

Premiera anime odbędzie się 5 stycznia z godzinnym odcinkiem specjalnym.

Naokatsu Tsuda (reżyser pierwszych czterech sezonów anime JoJo’s Bizarre Adventure, główny reżyser JoJo’s Bizarre Adventure: Golden Wind) wyreżyseruje anime w CloverWorks. Vio Shimokura z Nitroplus pisze i nadzoruje scenariusze serii. FiFS (w składzie Shuji Sogabe i Kanako Nono) projektuje postacie, a Takahiro Kishida (Baccano!, Durarara!!, Haikyu!!) adaptuje je do animacji. Hideyuki Fukasawa (Fate/stay night: Unlimited Blade Works, Flowers of Evil) komponuje muzykę.

Akcja anime rozgrywa się na sztucznej wyspie unoszącej się na Zatoce Tokijskiej, nazwanej „Kyokutō Hōreigai Tokubetsu Chiku” (Far East Special District Outside of the Law), o pseudonimie „24th Ward”. Manga koncentruje się na trzech przyjaciół z dzieciństwa urodzonych i wychowanych na wyspie: Ran, Koki i Shuta. Trójka ma różne pozycje społeczne, hobby i osobowości, ale zawsze spędzają czas razem. Ale ich relacje zmienią się diametralnie po pewnym incydencie.

Na ceremonii upamiętniającej rok po tym incydencie, cała trójka spotyka się ponownie, a wszystkie ich telefony zaczynają dzwonić jednocześnie. Telefon od przyjaciela, o którym myśleli, że nie żyje, namawia ich do „wybrania przyszłości”. Każdy z młodych ludzi uwierzy w swój własny sposób postępowania, by chronić przyszłość mieszkańców 24. okręgu.